Expediční obytné speciály

EXPEDIČNÍ OBYTNÉ SPECIÁLY

Vyrábíme soběstačné expediční obytné vozy pro cesty do civilizace i mimo ni. Stavíme obytné dodávky, náklaďáky i pickupy pro náročné podmínky přesně dle vašich požadavků a přání, včetně návrhu a výroby speciálních nástaveb.

EXPEDIČNÍ VŮZ OD A DO Z

Víte, na jakém autě chcete stavět? Výborně, se vším ostatním vám pomůžeme. Od návrhu, přes realizaci až po legalizaci. Stavíme speciály pro cesty po Evropě i daleko za její hranice – zákazníci naše vozy prověřili cestami po Jižní Americe, Asii, i dalších koutech světa.

STAVÍME AUTA VŠECH VELIKOSTÍ

Dodávka? Truck? Pickup? Každý typ vozidla si žádá úplně jiný přístup, a každá stavba je jiná. Než se do toho pustíme, detailně probereme, jaké auto chcete stavět, co od něj čekáte, a jak ho chcete používat. A celý následný proces i stavbu tomu podřídíme.

OD 3D MODELU PŘES REALIZACI AŽ PO LEGALIZACI

Po detailních společných konzultacích navrhneme s ohledem na vaše potřeby podrobný 3D model celé nástavby (boxu) včetně obytné části, abyste si uměli představit, jak bude výsledek vypadat. Budeme společně řešit rozmístění oken, technologií, skladbu panelů a izolace, výběr veškerých komponent, a vše, co s tím souvisí. Jakmile budeme mít jasnou představu, pustíme se do výroby a následně zajistíme všechny legislativní náležitosti související s legalizací celé stavby.

NÁVRHY A VÝROBA EXPEDIČNÍCH NÁSTAVEB

Někdo staví vestavbu do dodávky, jiný to bere od podlahy a začíná stavbou kompletní nástavby / boxu. Zajistíme kompletní návrh nástavby včetně 3D modelu a technických výkresů. Vezmeme v úvahu veškeré legislativní požadavky na rozměry, přesahy, osvětlení, ochranné prvky a další náležitosti, a připravíme veškeré podklady pro výrobu nástavby. Tu zajistíme, včetně potřebných homologací. Vyřešíme uchycení nástavby k šasi tak, aby zvládala extrémní podmínky a zkruty rámu vozidla v terénu.

VÍME, CO JE NÁROČNÝCH CESTÁCH POTŘEBA

Na expedicích do vzdálených krajin jsou na vůz kladeny násobně vyšší nároky, než při běžných výletech Evropou. Do detailů probereme, jak chcete své auto používat, co by mělo zvládat, a celou stavbu tomu přizpůsobíme.

Komponenty i spotřebiče do náročných podmínek

Vysoké nadmořské výšky, velké nároky, extrémní použití. Dodáme komponenty i spotřebiče, které tyto podmínky hravě zvládnou - speciálně konstruovaná okna, topení s výškovým setem, chladničky, které zvládnou velké náklony, a další vybavení, které společně vybereme dle vašich potřeb.

Nezávislost na elektrické síti

Dodáme robustní elektrosystémy s výkonným solárním dobíjením, LiFePo4 bateriemi, integrované elektrocentály, výkonné dobíjení nástavbových baterií z alternátoru vozidla, a další prvky. Budete mít dostatek elektrické energie za každých podmínek.

Expediční doplňky

Zahrádky a nosiče vybavení, žebříky, pevnostní nárazníky, šnorchly, navijáky. V závislosti na vašich přáních dodáme, co bude potřeba - včetně legalizace.

Pitná voda kdykoli a kdekoli

Kde vzít pitnou vodu? Na cestách mimo západní civilizaci zásadní otázka. Dodáme dostatečně velké nádrže a na míru sestavenou několikastupňovou filtraci vody s UV lampami, abyste se nemuseli bát nabrat vodu prakticky kdekoli a dokázali z ní udělat pitnou.

Ohřev vody a vaření za každých podmínek

Dodáme a naistalujeme jak plynové, tak dieselové spotřebiče pro vaření, topení i ohřev vody dle vašich potřeb. Pokud budete chtít, plynu se můžeme zcela vyhnout.

... a další vybavení

Fantazii se meze nekladou a umíme dodat nebo vyrobit spoustu dalšího příslušenství. Pojďme probrat, co od svého auta čekáte, a pustíme se do toho.

Prohlédněte si některé z našich prací

Model vozu:  Mercedes Sprinter 4×4 IGLHAUT, velikost L4H2 Osob jízda: 4 osoby Osob spaní: 4-6 osob  (2x hlavní lůžko, 2x zvedací střecha, případně …

Expedičně laděný Mercedes Sprinter 4×4 zvládne jak cesty v náročnějším terénu, tak i nezávislé kempování v divočině. Stavěný je pro 2 cestovatele, …

Magirus 4×4 z roku 1979 sloužil původně hasičům, nyní je z něho expediční obytný speciál pro 2-3 cestovatele. Celková hmotnost vozu byla …

Expedičák na podvozku Vario s hmotností do 7,5t  nabízí velkorysý prostor až pro 4 cestovatele. Dvě místa na jízdu zajišťují originální pilotní …

KOntaktujte nás

Zaujali jsme Vás? Neváhejte nás kontaktovat.

+420 604 482 933

info@vejnywood.cz