Renault Master: kompaktní přestavba pro 2-3 osoby

Z původně pracovního Renaultu Master se po přestavbě stal kompaktní, přitom velmi vzdušný a útulný na obytný vůz pro 2-3 osoby. Ten bude sloužit k různorodým účelům – na výlety na ryby, víkendové cesty s vnoučetem, delší dovolené ve dvou, ale i jako zázemí na výstavy s psími parťáky! 

Právě proto byl layout koncipován lehce variabilně, zejména pokud jde o 3. sedadlo. To je instalováno do lišt na rychloupínací mechanismus a v případě, že na cestu vyráží jen dvojčlenná posádka, lze jej snadno vyjmout a nechat doma. Proto je sedadlo umístěno do prostoru bočních posuvných dveří a kuchyňka je naopak pod oknem za sedadlem řidiče. Díky tomu je interiér velmi vzdušný.

Sedadlo spolujezdce je doplněnou otočnou konzolí a na sloupku u něj je instalován držák otočného stolku. Stoleček lze na jízdu snadno vyjmout a zasunout do přihrádky na boku kuchyně, za sedadlem řidiče. 

Kuchyňka je vybavena vestavěnou kompresorovou lednicí o objemu přes 85 litrů, plynovým vařičem a dřezem. Nechybí samozřejmě úložné prostory v podobě šuplíků a stropní skříňky nad kuchyní. Protože úložných prostor není nikdy dost, je další skříňka se čtyřmi zásuvkami umístěna ještě naprosti koupelně, mezi třetím, vyjímatelným sedadlem a lůžkem. 

 

Nad vyjímatelným sedadlem je umístěno také ovládací centrum, které kromě vypínačů ke všem světlům a ventilátorům obsahuje též dotykový ovládací panel pro topení s bojlerem Truma a dotykový displej Victron Energy GX Touch. Ten má řadu základních i pokročilých funkcí, od podrobného monitoringu elektro systému (sledování aktuálního stavu, dobíjení a vybíjení  baterie, přes ukazatel stavy čisté i odpadní vody či ukazatel teploty z několika vnitřních i venkovních teplotních čidel, po ovládání vybraných komponent nástavby jako je čerpadlo, měnič a další). 

Koupelna je vybavena vestavěnou chemickou toaletou a sprchou, samozřejmě nechybí ani odvětrání koupelny a SOG pro odvětrání odpadní kazety WC.

V zadní části vestavby je umístěna ložnice s příčným lůžkem s stropními skříňkami

Pod postelí se nachází garáž přístupná i z obytné části vestavby. V bočních skříních v garáží jsou umístěny technologie (nádrž na čistou vodu s komponentami pro rozvod vody, vestavná plynová lahev Alugas s vnějším plněním, plynové topení kombinované s bojlerem Truma Combi C4, LiFePO4 baterie 200Ah s dobíjením z alternátoru, ze solárního systému i z 230V externí přípojky, měnič napětí 12/230V). 

Samozřejmostí je instalace oken (2x boční výklopné okno do bočních posuvných dveří a ke kuchyni, 1x střešní výklopné okno, 1x střešní ventilátor MaxxFan a 1x střešní ventilátor v koupelně), přičemž všechna okna jsou opatřena sluneční clonou a moskytiérou. Z venkovních doplňků nechybí markýza